Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

M. Švaikauskas: „principingi, veiklūs ir entuziastingi pareigūnai yra visos aplinkosaugos pagrindas“

2018-06-05

Šiandien tarptautinė bendruomenė mini Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) pareigūnai šią dieną simboliškai jau paminėjo keliaudami po Labanoro regioninį parką.

Su švente gamtos mylėtojus ir aplinkosaugininkus sveikina Vilniaus RAAD direktorius Marius Švaikauskas: „Šiandien Lietuvoje ir pasaulyje minima aplinkos diena. Tai puiki proga prisiminti ne tik mus supančią aplinką, bet ir ją saugančius žmones. Tik principingi, veiklūs ir entuziastingi pareigūnai yra visos Lietuvos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemos pagrindas. Su švente visus!“.

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną tarptautinė bendruomenė šiemet mini jau 46-ąjį kartą. Pažymėti tokią dieną buvo nutarta 1972 m. birželio 5-ąją per Jungtinių Tautų Stokholme sukviestą aplinkosaugai skirtą pasaulio valstybių konferenciją. Vienas pagrindinių šios dienos tikslų – atkreipti visuomenės dėmesį į opiausias aplinkos apsaugos problemas.

Šiemet Jungtinės Tautos pasirinko Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos šūkį „Įveik plastiko taršą“. Jeigu dabartinė tarša nemažės, kaip skelbia JT aplinkos programa, iki 2050 m. jūrose bus daugiau plastiko nei žuvų. Aplinkos ministerija taip pat ragina birželio 5-ąją nenaudoti jokių vienkartinių plastiko gaminių ir taip prisidėti saugant mūsų planetą nuo taršos plastiku ir mažinant jo poveikį visoms ekologinėms sistemoms.

2018-06-05