Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Gaisras Černobylio zonoje Lietuvai grėsmės nekelia

2018-06-07

Ukrainoje, Černobylio AE zonoje antradienį užsiliepsnojus žolei ir gaisrui persimetus į mišką radiacija neviršijo saugaus lygio.

Pagal šiandien iš Radiacinės saugos centro gautą informaciją dėl Baltarusijos miškų gaisrų, esančių netoli Černobylio AE, Aplinkos apsaugos agentūra prie Aplinkos ministerijos (AAA) peržiūrėjo gautus matavimo duomenis ir nustatė, kad Lietuvos RADIS stočių tinklas neužfiksavo jokių radiacinio fono pokyčių.

Atlikusi 36 val. ateities prognozę su ARGOS programa, AAA nustatė, jog vėjo kryptis yra priešinga Lietuvos krypčiai. Patikrinus Baltarusijos pateikiamus matavimo stočių duomenis, išsiaiškinta, kad tik vienoje stotyje, esančioje prie Ukrainos sienos, gamtinis fonas 5-6 kartus viršija normalų lygį (600 nSv/h), tuo tarpu likusios stotys nerodo jokio padidėjimo. Galimai tai yra stoties techninis gėdimas, kadangi duomenys į Eurdep sistemą perduodami realiu laiku ir nėra įvertinti ekspertų.

Mažesnius radiacijos lygius galinčios išmatuoti stotys Vilniuje (mėginys imamas ir analizuojamas laboratorijoje kas 6 val.) ir Utenoje (mėginys imamas ir analizuojamas laboratorijoje kas 3 paras) pakitimų nuo foninio lygio taip pat neužfiksavo.

Atsiradus svarbiems pokyčiams informacija bus atnaujinta. Šiuo metu grėsmės žmogaus sveikatai ir aplinkai nėra.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus informacija
2018-06-06