Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Nubaustas Verkių regioniniame parke bebrus gaudęs pažeidėjas

2018-06-25

Vilniaus miesto apylinkės teismas griežtai nubaudė vyrą, be leidimo gaudžiusį bebrus Verkių regioniniame parke.

Pil. K. P. (gim. 1951 m.) š. m. balandžio 10 d. apie 19 val. Verkių regioniniame parke, Vilniuje, selektyviaisiais spąstais medžiojo bebrus. Laimei, šiuo būdu bebrų sugauti vyrui nepavyko – jo spąstus laiku pastabėjo aplinkosaugos inspektoriai.

Teisme savo kaltės K. P. nepripažino. Teigė jau tris dešimtmečius esantis medžiotoju. Kaip ir daugelis pažeidėjų, šis taip pat teisinosi, kad balandžio 10-osios pavakare tik braidė upe ir pastebėjo spąstus bebrams, juos esą norėjo iš arčiau apžiūrėti, o vėliau dėl neteisėtos medžioklės buvo nubaustas aplinkosaugininkų. Tuo tarpu aplinkosaugininkai teigia matę, kaip K. P. nusikirto šakų, įlipo į vandenį ir pastatė spąstus. Pareigūnų žodžius patvirtino ir kiti įvykio liudininkai – prie upės buvę poilsiautojai. Įdomu šioje istorijoje tai, kad pažeidėjas kitą dieną pats paskambino gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams ir paklausė, ar šie nepaėmė jo spąstų, nes teigė, jog net 4 vnt. spąstų iš jo šioje vietoje jau buvo pavogę nežinomi asmenys. Atvykęs į Gyvosios gamtos apsaugos inspekciją ir supratęs, kad teks atsakyti už neteisėtą bebrų gaudymą neturint leidimo, K. P. kardinaliai pakeitė poziciją ir ėmė neigti, kad spąstai priklauso jam.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2018-06-20 nutarimu K. P. nubaudė 700 Eur dydžio administracine bauda su teisės medžioti atėmimu 1 metams. Šis nutarimas per dvidešimt dienų dar gali būti apskųstas apeliacine tvarka.

2018-06-25