Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Gamintojo atsakomybės principo laikosi ne visi

2010-06-22

          Siekiant sumažinti elektros ir elektroninės įrangos, apmokestinamųjų gaminių (padangų, akumuliatorių, baterijų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, įsiurbimo oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių), alyvų, transporto priemonių ir pakuočių atliekų neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai taikomas gamintojo atsakomybės principas, pagal kurį gamintojams ir importuotojams teisės aktuose įtvirtinama atsakomybė už jų vidaus rinkai pateiktų gaminių ir pakuočių poveikį aplinkai per viso būvio ciklą nuo gamybos iki saugaus atliekų sutvarkymo, įskaitant gaminių ir pakuočių atliekų surinkimo, vežimo, perdirbimo, naudojimo ir šalinimo sistemos organizavimą ir (ar) finansavimą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų gaminių ir pakuočių atliekų tvarkymo užduočių įgyvendinimą, informacijos apie gaminius, pakuotes ir jų atliekų tvarkymą teikimą šių gaminių naudotojams ir atliekų tvarkytojams. Vadovaujantis LR atliekų tvarkymo įstatymu gamintojams ir importuotojams nustatytas pareigas turi teisę vykdyti licencijuotos organizacijos, todėl užtikrinant tinkamą gamintojo atsakomybės principo įgyvendinimą LR aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai 2010 m. birželio 18 d. atliko planinius licencijuotų gamintojų ir importuotų asociacijų – Asociacijos „EEPA“ ir Gamintojų ir Importuotojų asociacijos patikrinimus.

          Patikrinimų metu pažeidimai nustatyti Asociacijoje „EEPA“: 2009 m. neorganizuotas elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymas, užtikrinantis LR Vyriausybės nustatytų elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo užduočių įgyvendinimą, nefinansuotas ir neorganizuotas baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymas, pateikti klaidingi duomenys apie 17 įmonių baterijų ir akumuliatorių gamintojams importuotojams nustatytų pareigų vykdymą, nevykdytos kitos licencijuotai gamintojų ir importuotojų organizacijai teisės aktuose nustatytos pareigos.

          Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas apie nustatytus Asociacijos „EEPA“ pažeidimus informavo LR aplinkos ministeriją. Minėti pažeidimai atitinka teisės aktuose nustatytus atvejus, kai LR aplinkos ministerija turi teisę sustabdyti licencijos galiojimą.