Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Atlikti licencijuotų organizacijų atsakingų už elektros ir elektroninės įrangos atliekų sutvarkymą patikrinimai

2013-03-04

          Aplinkos ministerijos pavedimu Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pareigūnai 2012 metais atliko trijų licencijuotų organizacijų atsakingų už elektros ir elektroninės įrangos atliekų sutvarkymą – Asociacijos „EEPA“, „Gamintojų ir importuotojų asociacijos“ ir VšĮ „Ekošviesa“ – patikrinimus.

          Atlikus Asociacijos „EEPA“ patikrinimus nustatyta, kad neįvykdytos užduotys dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimo pagal atskiras elektros ir elektroninės įrangos kategorijas. Patikrinimo metu asociacijos „EEPA“ atstovai ignoravo aplinkos apsaugos valstybės kontrolės pareigūnų nurodymus nepateikdami prašomos informacijos. Tik Asociacijos vadovui skyrus administracinę baudą už teisėtų aplinkos apsaugos pareigūnų reikalavimų nevykdymą ir išsireikalavus patikrinimo atlikimui reikiamus dokumentus išaiškėjo tokio poelgio priežastis. Patikrinimų atliktų 2010, 2011, 2012 metais metu nustatyta, kad Asociacija „EEPA“ nuo 2009 metų neatlieka jai nustatytų užduočių – neorganizuoja reikiamo kiekio elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo ir perdirbimo.

 

          Asociacija „EEPA“ ir VšĮ „Ekošviesa“ įrenginėdamos elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo vietas nesilaikė Elektros ir elektroninės įrangos, bei jos atliekų tvarkymo taisyklėse nustatytų reikalavimų buityje susidarančių elektros ir elektroninės įrangos atliekų priėmimo vietų įrengimui ir eksploatavimui. Aikštelės įrengtos ne pagal reikalavimus, nepatogiose elektros ir elektroninės įrangos atliekas norinčiam atiduoti asmeniui vietose, nepaženklintos informacinėmis nuorodomis, apie aikšteles neinformuota visuomenės informavimo priemonėse. Iškyla problema dėl netinkamo visuomenės švietimo ir informavimo apie galimybę atiduoti elektros ir elektroninės įrangos atliekas.

 

          Už šių teisės aktų reikalavimų nevykdymą Asociacija „EEPA“ ir VšĮ „Ekošviesa“ už 2012 metus turės surinkti ir perdirbti ne 40 proc., o ne mažiau kaip 50 proc. elektros ir elektroninės įrangos atliekų nuo 2012 metais šių Organizacijų steigėjų ir narių, tokių kaip UAB „Elektrolux“, Maxima LT UAB, UAB „Ermitažas“, BSH Home Appliances AB(BOSH, Siemens prekyba), UAB „Rivona“ ir kt., į vidaus rinką išleisto elektros ir elektroninės įrangos kiekio.

          „Gamintojų ir importuotojų asociacijos“ patikrinimų metu pažeidimų nenustatyta.

 

          Kontroliuojančių valstybės institucijų patikrinimų pagrindinis tikslas yra prižiūrėti ar nustatyta Organizacijai užduotis yra tinkamai įvykdoma, kad gyventojams būtų suteiktos visos galimybės saugiai ir patogiai atiduoti elektros ir elektroninės įrangos atliekas tam, kad jos būtų tinkamai sutvarkytos ir perdirbtos.