Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Trofėjų ekspertui, medžiojusiam su naktinio matymo prietaisu, teismas buvo negailestingas

2018-05-17

Vilniaus apygardos teismas š. m. gegužės 8 d. priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį ir paliko galioti Vilniaus regiono apylinkės teismo š. m. kovo 1 d. priimtą nutarimą, kuriuo administracine bauda ir teisės medžioti atėmimu nubaustas daugiau kaip 30 metų stažą turintis medžiotojas, tarptautinės medžioklės trofėjų vertinimo organizacijos (CIC) ekspertas J. S.

J. S. aplinkosaugos pareigūnų buvo užtiktas medžiojantis, kaip teigia patys medžiotojai, „negarbingu būdu“ – iš medžioklės bokštelio vyras medžiojo medžiokliniu graižtviniu šautuvu su optiniu taikikliu, naudodamas draudžiamą priemonę – naktinio matymo priedėlį. Šį pažeidimą Vilniaus aplinkosaugininkai užfiksavo 2017 m. lapkričio 12 d. vakare Vilniaus rajone, „Eitminiškių“ medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete. J. S. nei protokolo surašymo, nei bylos nagrinėjimo teisme metu pažeidimo nepripažino. Jis tikino, kad naktinio matymo prietaisą bokštelyje turėjo, tačiau šio nebuvo pritvirtinęs prie šautuvo, prietaisą esą naudojo stebėdamas žvėris, žiūrėdamas į jų ragus. Apeliacinės instancijos teisme pažeidėjas bandė įrodyti, kad įrenginys išvis nėra naktinio matymo priedėlis, o lazerinis prožektorius.


Byloje nustatyta, kad aplinkosaugininkams atvykus prie bokštelio ir paprašius, kad iš jo medžiotojas išliptų, pastarasis bokštelyje užsirakino ir pareigūnų neįleido. Kai inspektoriai primygtinai pareikalavo atidaryti duris, medžiotojas tai padarė tik po kelių minučių, su aplinkosaugininkais kalbėjo nerišliai, nervingai blaškėsi. Bokštelyje aplinkosaugos inspektorių dėmesį patraukė medžiotojo graižtvinis šautuvas, kuris buvo be prožektoriaus. Patikrinimo metu buvo tamsu, todėl pareigūnas paklausė, kaip J. S. ruošiasi šauti, jeigu lauke – visiška tamsa. Medžiotojas atsakė: „Tiesiai“. Toks atsakymas patyrusiems inspektoriams sukėlė įtarimų, kad medžiotojas turi naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio ant šautuvo. Įdomu tai, kad žiedas, kurio pagalba pas J. S. rastą naktinio matymo prietaisą galima pritvirtinti prie pažeidėjo naudoto šautuvo optikos, rastas maždaug už 7 metrų medžiotojo bokštelio. Įtariama, kad J. S. šį žiedą išmetė tyčia.


Už minėtus pažeidimus šį ilgametį medžiotoją, sertifikuotą medžioklės trofėjų ekspertą teismas nubaudė 600 Eurų bauda ir teisės medžioti atėmimu 1 metams.


2018-05-17


Priedai: