Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Po teismo sprendimo eksploatuoti netinkamos transporto priemonės gali patekti į Lietuvos rinką

2018-05-18

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas š. m. gegužės 10 d. priėmė sprendimą, kuriuo aplinkos ministro 2016-11-25 įsakymo Nr. D1-798 1.2 p. dalį ir aplinkos ministro 2017-08-02 įsakymo Nr. D1-658 2 p. pripažino prieštaraujančiais konstituciniam teisinės valstybės principui.

Tai reiškia, kad nuo šio sprendimo paskelbimo dienos nebegalioja Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėse patvirtinti kriterijai, kada transporto priemonė pripažįstama netinkama eksploatuoti ir dėl to jos tvarkymui taikomi specialūs reikalavimai.


Atsižvelgiant į tai Vilniaus RAAD, asmenims, kuriems aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, vadovaudamiesi galiojusių aplinkos ministro įsakymų nuostatomis, buvo davę privalomuosius nurodymus iš JAV į Lietuvą atvežtas netinkamas eksploatuoti transporto priemones perduoti atliekų tvarkytojams, šiuos privalomuosius nurodymus panaikins ir apie tai informuos asmenis.

Primename, kad eksploatuoti netinkamos transporto priemonės priskiriamos pavojingoms atliekoms ir turi būti tvarkomos specialia Atliekų tvarkymo įstatyme nustatyta tvarka. ENTP savininkas privalo ją priduoti tik atliekas tvarkančioms įmonėms, turinčioms teisę šias pavojingas atliekas. Atliekas tvarkančių įmonių sąrašus galima rasti viešai prieinamoje duomenų bazėje interneto svetainėje https://atvr.am.lt/ (eksploatuoti netinkamos transporto priemonės atliekos kodas – 16 01 04).


2018-05-18