Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Po keturis mėnesius trukusių paieškų „kilpininkai“ įkliuvo pareigūnams

2018-05-21

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos inspektoriai net keturis mėnesius gaudė Vilniaus rajono miškuose brakonieriaujančius „kilpininkus“, kol galiausiai praėjusią savaitę pareigūnams nusišypsojo sėkmė.

Apie tai, kad Vilniaus rajone esančiame Gailiūnų miške statomos kilpos medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti pareigūnai žinojo jau kurį laiką. Reidų metu jie ne kartą šiame miške matė pastatytas kilpas. Pareigūnai rengė pasalas įvairiu paros metu, tačiau kilpas statančių brakonierių sugauti vis nepavykdavo. Tiesa – pareigūnams ne kartą užkliuvo visureigis JEEP GRAND CHEROKEE, kuriuo, kaip vėliau paaiškėjo, brakonieriai ne kartą pravažiuodavo pro šalia pastatytas kilpas, tačiau gudriai sugebėdavo neišsiduoti.


Š. m. gegužės 15 d. inspektoriai surengę pasalą
Vilniaus rajono, Arvydų medžiotojų būrelio plotų vienete, Gailiūnų miške, ties Gailiūnų k., pastebėjo jau ne kartą matytą visureigį, kurį nusprendė sustabdyti. Automobiliu važiavo gretimų kaimų gyventojai A.A. ir P.J. Abu vyrai patikrinimo metu buvo sutrikę, akivaizdžiai bijojo akistatos su pareigūnais. Pabendravę su aplinkosaugos inspektoriais, brakonieriai dėl pažeidimų prisipažino patys ir net parodė, kur miške jie pastatė kilpas, padėjo jas nurišti. Iš viso paimtos keturios pinto metalinio lyno kilpos medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti.

A.A. ir P.J. surašyti administracinių nusižengimų protokolai pagal ANK 290 str. 7 d. Jiems gresia baudos nuo 800 iki 1800 Eur su nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu. Medžiaga perduota Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams procesinio sprendimo priėmimui.


Aplinkosaugininkai primena, kad medžioklė panaudojant kilpas – draudžiama, nes tai sukelia itin skausmingą ir kankinančią mirtį gyvūnams. Patekęs į kilpą gyvūnas smaugiamas, patiria kūno sužalojimus, kol nusilpęs nugaišta. Prašome visuomenės pagalbos ir sąmoningumo: pamatę pastatytas kilpas nedelsiant apie tai praneškite aplinkosaugininkams bet kuriuo paros metu telefonu 112 arba (8 5) 273 2995, kol šie draudžiami medžioklės įrankiai nepadarė žalos gyvūnams arba žmonėms.2018-05-21