Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Savaitgalį sugautas žuvis šaudęs naras

2018-05-29

Savaitgalį dirbę Vilniaus aplinkosaugininkai sugavo neeilinį brakonierių – povandeniniu šautuvu lydekas gaudžiusį vyrą. Šios gaudynės buvo ne iš lengvųjų: pričiuptas su draudžiamais žvejybos įrankiais pažeidėjas iš pradžių bandė sprukti gilyn į ežerą, o vėliau priešinosi pareigūnams bei vos jų nesužalojo.

Gavę informacijos, kad Švenčionių rajone esančiame Balčiuko ežere brakonieriaujama, aplinkosaugininkai surengė pasalą. Pareigūnai ežere pastebėjo naro kostiumą ir nardymo kaukę dėvintį asmenį. Šis vyras atplaukė į krantą ir atsargiai, dairydamasis į visas puses, pradėjo lipti iš vandens, rankoje jis laikė povandeninei žūklei skirtą šautuvą su strėle o kitoje rankoje buvo tinkliukas su žuvimi. Inspektoriams pribėgus prie pažeidėjo ir prisistačius jis staigiai metė šautuvą į ežerą, o pats bandė plaukti tolyn. Sulaikymo metu pažeidėjas priešinosi ir bandė suduoti pareigūnui į veidą. Brakonierius nurimo tik tada, kai pareigūnas pagrasino panaudoti specialiąsias priemones – dujas.

Sulaikius pažeidėją, paaiškėjo, kad tai Švenčionėlių gyventojas M. B. (gim. 1985 m.). Nors iš pradžių vyras savo kaltę neigė, tačiau suprasdamas, kad pareigūnai turi neginčijamų įrodymų, prisipažino, kad nardė ir povandeniniu šautuvu nušovė lydeką. Žuvis rasta tam skirtame tinkliuke žuviai laikyti, kuris buvo paliktas vandenyje sulaikymo vietoje. Aplinkosaugininkams tai pat teko bristi į ežerą, nes sulaikymo metu išmestas povandeninės žūklės šautuvas su strėle kybojo vandenyje ant lelijų lapų už kelių metrų nuo kranto.

Už neteisėtą žvejybą M. B. surašytas administracinio nusižengimo protokolas, jam gresia bauda iki 300 eurų su nardymo įrangos konfiskavimu. Už neteisėtai sugautą lydeką vyras taip pat turės atlyginti 145 Eur žalą gamtai.

2018-05-29


Priedai: